AKTUALNOŚCI, strona 2:

XXI OTB - podsumowanie

Utworzono dnia 17.05.2024

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Sandomierzu już za nami. „Biblioteka – miejsce na czasie” – to wiodące hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Bibliotek. W sandomierskim wydaniu szereg zaplanowanych wydarzeń z tej okazji rozpoczął się 8 maja w Dniu Bibliotekarza a zakończył w czwartek 16 maja 2024 roku.

czytaj dalej na temat: XXI OTB - podsumowanie

XXI OTB - Spotkanie poświęcone Michałowi Świerzowiczowi

Utworzono dnia 09.05.2024

Spotkaniem o Michale Świerzowiczu - sandomierskim bibliotekarzu, nauczycielu i wychowawcy Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu zainaugurowała XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - Miejsce na czasie".

czytaj dalej na temat: XXI OTB - Spotkanie poświęcone Michałowi Świerzowiczowi

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 08.05.2024

W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek przypadającym na 8 maja, który inauguruje XXI Tydzień Bibliotek – kadra Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, sympatykom, czytelnikom i użytkownikom naszej książnicy za okazywane wsparcie i zainteresowanie. Dzięki Wam możemy świadczyć lepszą ofertę i się rozwijać.

czytaj dalej na temat: 8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

"Sandomierskie psie serca"

Utworzono dnia 26.04.2024

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To mądre, wierne, kochające, oddane właścicielowi zwierzę odgrywa od dawien dawna niezwykle istotną rolę w życiu ludzi. Trudno jest więc się dziwić, że wydarzenie "Sandomierskie psie serca", które miało miejsce w naszej Bibliotece 25 IV 2024 r. przyciągnęło wielu miłośników czworonogów, ale i sympatyków twórczości Andrzeja Sarwy.

czytaj dalej na temat: "Sandomierskie psie serca"

Spotkanie autorskie z Sebastiano Giorgi

Utworzono dnia 11.04.2024

W środę 10 kwietnia 2024 r. na terenie sali konferencyjnej MBP w Sandomierzu przy ul. Parkowej 1 odbyło się kolejne spotkanie autorskie, tym razem z Sebastiano Giorgi - włoskim pisarzem, podróżnikiem, dziennikarzem i redaktorem jedynego dwujęzycznego magazynu polsko-włoskiego „Gazzetta Italia” oraz codziennego biuletynu „Polonia Oggi”.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Sebastiano Giorgi

SAS - spotkanie z Karolem Burym

Utworzono dnia 09.04.2024

Człowiek wielu talentów i wielu pasji, zaangażowany społecznie strażnik dziedzictwa historycznego Ziemi Sandomierskiej- tak pokrótce można opisać kasztelana Karola Burego, który 8 IV 2024 r. był gościem Sandomierskiej Akademii Seniorów.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z Karolem Burym

Zapraszamy na cykl zajęć sensoryczno-rozwojowych dla dzieci.

Utworzono dnia 28.03.2024

Już od kwietnia ruszamy z nowym cyklem zajęć prowadzonych przez Katarzynę Gładosz psychologa, terapeutę neurorozwojowego, specjalistę wczesnego wspomagania rozwoju. "Czytaj zmysłami" to zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla dzieci w wieku 4-9 lat.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na cykl zajęć sensoryczno-rozwojowych dla dzieci.

Spotkanie autorskie z Mariuszem Kaniosem

Utworzono dnia 22.03.2024

Mariusz Kanios – autor poczytnych kryminałów był bohaterem czwartkowego spotkania (21 III 2024 r.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu. Tarnobrzeżanin, który dzieciństwo i młodość spędził w Sandomierzu.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Mariuszem Kaniosem

IV Sandomierskie "Dyktando z jajem"

Utworzono dnia 18.03.2024

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w niedzielę 17 marca 2024 roku na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu odbyło się IV Sandomierskie „Dyktando z jajem”. Do udziału w nim zgłosiło się 35 uczestników.

czytaj dalej na temat: IV Sandomierskie "Dyktando z jajem"

Kwartalne Spotkania z Poezją - Zbigniew Kabata

Utworzono dnia 13.03.2024

Bohaterem, pierwszego w tym roku, Kwartalnego Spotkania z Poezją był Zbigniew Kabata- członek partyzanckiego oddziału „Jędrusie”, Honorowy Obywatel Sandomierza, wybitny naukowiec i poeta. Spotkanie odbyło się 12 marca 2024r., w niemal w jego 100. rocznicę urodzin, która przypada na dzień 17 marca.

czytaj dalej na temat: Kwartalne Spotkania z Poezją - Zbigniew Kabata

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 201

W poprzednim tygodniu: 249

W tym miesiącu: 676

W poprzednim miesiącu: 952

Wszystkich: 70093

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny