Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dorosłych

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki


Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.

Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.

O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować:

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10

e-mail:  mbp.sandomierz@poczta.onet.pl

moderator: Małgorzata Chrzelest

 

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie  mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.


Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

AKTUALNOŚCI:

DKK - Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

Utworzono dnia 21.07.2020

30 czerwca w 2020 r. odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne, które mieści się w Domu Długosza, gdzie w jego podziemiach otwarto wystawę „Nie samym chlebem...”. Została zorganizowana z okazji IV Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej. Jak podkreślała oprowadzająca nas po wystawie kustosz Urszula Stępień, chce nią zachęcić Sandomierzan do odwiedzenia Muzeum.
 

czytaj dalej na temat: DKK - Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

DKK - Spotkanie z 23 czerwca 2020 r.

Utworzono dnia 21.07.2020

Nie małe obawy towarzyszyły naszemu pierwszemu spotkaniu po przerwie spowodowanej pandemią… Ale przezwyciężyłyśmy strach i spotkałyśmy się w „Widnokręgu”, by tym samym zamanifestować swą miłość do literatury, a przede wszystkim do rozmów o niej. Przedmiotem dyskusji była zaległa lektura, zaplanowana na marzec, gdy wprowadzono obostrzenia dotyczące spotkań. To powieść holenderskiego pisarza Arnonna Grunberga „Tirza”. Studium rodziny i relacji międzyludzkich.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 23 czerwca 2020 r.

Znów sukces ! Instytut Książki kolejny raz nagrodził sandomierski DKK

Utworzono dnia 21.07.2020

Miło nam poinformować, że w tym szczególnym dla nas czasie, gdy biblioteka jest zamknięta, a kontakt z czytelnikami utrudniony, nadeszła do nas bardzo radosna wiadomość. Instytut Książki bowiem, po raz kolejny docenił Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, za jego profesjonalną pracę. W ramach całorocznego konkursu, moderatorka Małgorzata Chrzelest została nagrodzona za najlepszą recenzję książki w marcu.

czytaj dalej na temat: Znów sukces ! Instytut Książki kolejny raz nagrodził sandomierski DKK

DKK - Spotkanie z 25 lutego 2020 r.

Utworzono dnia 10.03.2020

„Wszystko zrozumiesz, choć nigdy tego nie przeżyjesz, a wydarzyło się to dawno, dawno temu w świecie, który sczezł potem w torfie, w zapomnianą zimę na wyspie, o której niewielu słyszało”. Cóż za baśniowy początek naszej lutowej lektury.… Pierwsze zdanie powieści brzmi tajemniczo, wywołuje niepokój i ciekawość co będzie dalej… Zapowiedź ekscytującej historii?

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 25 lutego 2020 r.

DKK - Spotkanie z 29 stycznia 2020 r.

Utworzono dnia 10.02.2020

„Może zostało nam niewiele czasu, lecz z drugiej strony mamy cały czas tego świata”. Przejmujące słowa, które zostają z nami po przeczytaniu naszej ostatniej lektury „Małych eksperymentów ze szczęściem. Sekretnego dziennika Hendrika Groena, lat 83 i 1/4”. Książka porusza ten z problemów, który chcielibyśmy jak najdalej odsunąć od siebie w czasie. O którym trudno rozmawiać i z którym trudno się pogodzić. O naszej obawie przed starością i śmiercią.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 29 stycznia 2020 r.

DKK z 18 grudnia 2019 r.

Utworzono dnia 17.01.2020

Czytając powieść WM. Paula Younga „Ewa” od pierwszych stron zastanawialiśmy się z jaką literaturą mamy do czynienia? Czy jest to powieść religijna, fantasy a może thriller? Autor chce nas zaskoczyć, coś nam przekazać, zmienić utarty schemat myślenia…

czytaj dalej na temat: DKK z 18 grudnia 2019 r.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny