Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dorosłych

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki


Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.

Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.

O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować:

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10

e-mail:  mbp.sandomierz@poczta.onet.pl

moderator: Małgorzata Chrzelest

 

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie  mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.


Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

AKTUALNOŚCI:

DKK - Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Utworzono dnia 05.06.2019

W sobotę 1 czerwca 2019 gościliśmy w Sandomierzu jednego z najwybitniejszych, o ile nie najwybitniejszego współczesnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego.

Spotkanie autorskie odbyło się w „Widnokręgu” - restauracji, której nazwę zainspirowała powieść pisarza. Było to wielkie wydarzenie dla nas czytelników. A oto na gorąco kilka relacji.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

DKK z 28 maja 2019 r.

Utworzono dnia 18.06.2019

Nasze ostatnie spotkanie zaprowadziło nas w głąb kontynentu afrykańskiego, w miejsce niegdyś promieniujące na cały świat blaskiem wiedzy i kultury. Do Timbuktu, na styku dwóch kultur, ludzi pustyni i ludzi rzeki. Z nadrzecznej odsady namiotów w zakolu Nigru, gdzie spotykały się karawany na skrzyżowaniu wielkich szlaków handlowych z północy i południa, powstało wielkie imperium. Na mapach świata już od 1375 r. centrum życia naukowego i edukacyjnego. Ze stu osiemdziesięcioma instytucjami edukacyjnymi

czytaj dalej na temat: DKK z 28 maja 2019 r.

DKK z 30 kwietnia 2019 r.

Utworzono dnia 20.05.2019

"Zulejka otwiera oczy" - debiut literacki Guzel Jachiny niezwykle nas poruszył. Autorka, z pochodzenia Tatarka urodzona w Kazaniu, nosiła w sobie tę opowieść od lat. Ze wspomnień dziadków i zasłyszanych historii opisała gehennę swojego narodu w czasach apogeum stalinizmu lat 30. Masowe deportacje, poniewierkę, oderwanie od korzeni, głód. Rozpad dotychczasowego świata. Rodzący się system opresji, terroru i kolektywizacji. Poddaną próbie naturę ludzką, która musi zdać egzamin ze swojego człowieczeństwa. Czytając powieść nie można się od niej oderwać.

czytaj dalej na temat: DKK z 30 kwietnia 2019 r.

DKK z 26 marca 2019r.

Utworzono dnia 03.04.2019

Dzień po rocznicy urodzin Wiesława Myśliwskiego, a przed Międzynarodowym DniemTeatru odbyło się nasze spotkanie DKK, tym razem w gościnnych progach restauracji „Widnokrąg”. Jak można się domyślić – nieprzypadkowo. Nazwa zainspirowana książką autora już od dawna nas intrygowała, a nasz wyjazd do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl będący adaptacją powieści przyśpieszył decyzję o wizycie.

czytaj dalej na temat: DKK z 26 marca 2019r.

DKK z 2 marca 2019r.

Utworzono dnia 03.04.2019

Piękne, marcowe, sobotnie popołudnie. To czas naszego DKK i realizacji wyjazdu do teatru w Kielcach. Motywacją do wyjazdu jest spektakl „Widnokrąg” wg powieści Wiesława Myśliwskiego. Pisarza znanego i uznanego. Autora wielu nagród i wyróżnień, również poza granicami kraju.

czytaj dalej na temat: DKK z 2 marca 2019r.

DKK z 26 lutego 2019 r.

Utworzono dnia 19.03.2019

Czy możliwa jest przyjaźń między człowiekiem a wilkiem? To naiwność wierzyć w takie relacje? Z takimi pytaniami pozostawiła nas lektura książki Nicka Jansa „Wilk zwany Romeo”. Wilk w zbiorowej wyobraźni funkcjonuje jako stworzenie zagrażające życiu człowieka. Utrwalił się wizerunek krwiożerczego drapieżnika przekazywany w podaniach ludowych, tekstach literackich czy popkulturze.

czytaj dalej na temat: DKK z 26 lutego 2019 r.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny