Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dorosłych

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki


Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.

Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.

O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować:

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10

e-mail:  mbp.sandomierz@poczta.onet.pl

moderator: Małgorzata Chrzelest

 

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie  mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.


Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

AKTUALNOŚCI:

DKK- Wyjazd na Festiwal Tyrmanda

Utworzono dnia 15.10.2020

W słoneczne niedzielne popołudnie w niedzielę 13 września 2020 r. wyruszyłyśmy spod naszej biblioteki do Stalowej Woli, gdzie odbywał się Festiwal Tyrmanda. Chciałyśmy uczestniczyć w dwóch spotkania autorskich.
 

czytaj dalej na temat: DKK- Wyjazd na Festiwal Tyrmanda

DKK - Spotkanie z 8 września 2020 r.

Utworzono dnia 15.10.2020

I znów chęć spotkania przezwyciężyła wszelki strach! Nie zważając na statystyki zachorowań, zachowując rozsądek i zasady bezpieczeństwa spotkaliśmy się po raz kolejny. Tym razem w plenerze w sąsiedztwie wiekowych murów romańskiego kościoła św. Jakuba.
 

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 8 września 2020 r.

DKK - Recenzja "Czytanie w czasach zarazy"

Utworzono dnia 24.08.2020

Na naszym spotkaniu 25 lutego 2020 roku, żadna z nas – członkiń DKK, nie myślała o najbliższej przyszłości. Zaopatrzone w nową lekturę na marzec, a była nią powieść Arnona Grunberga: „Tirza”, myślałyśmy już o spotkaniu w marcu. Dramatyczna i okrutna rzeczywistość spłatała nam figla, który wcześniej nikomu na Świecie nie przyszedłby do głowy. Epidemia, która narodziła się w Chinach, wkrótce opanowała wszystkie kontynenty. Najpierw było wstrzymanie oddechu i nadzieja, że Covid- 19 nie dotrze do nas. Niestety… dotarł…. <<czytaj całość recenzji>>

czytaj dalej na temat: DKK - Recenzja "Czytanie w czasach zarazy"

DKK - Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

Utworzono dnia 21.07.2020

30 czerwca w 2020 r. odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne, które mieści się w Domu Długosza, gdzie w jego podziemiach otwarto wystawę „Nie samym chlebem...”. Została zorganizowana z okazji IV Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej. Jak podkreślała oprowadzająca nas po wystawie kustosz Urszula Stępień, chce nią zachęcić Sandomierzan do odwiedzenia Muzeum.
 

czytaj dalej na temat: DKK - Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

DKK - Spotkanie z 23 czerwca 2020 r.

Utworzono dnia 21.07.2020

Nie małe obawy towarzyszyły naszemu pierwszemu spotkaniu po przerwie spowodowanej pandemią… Ale przezwyciężyłyśmy strach i spotkałyśmy się w „Widnokręgu”, by tym samym zamanifestować swą miłość do literatury, a przede wszystkim do rozmów o niej. Przedmiotem dyskusji była zaległa lektura, zaplanowana na marzec, gdy wprowadzono obostrzenia dotyczące spotkań. To powieść holenderskiego pisarza Arnonna Grunberga „Tirza”. Studium rodziny i relacji międzyludzkich.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 23 czerwca 2020 r.

Znów sukces ! Instytut Książki kolejny raz nagrodził sandomierski DKK

Utworzono dnia 21.07.2020

Miło nam poinformować, że w tym szczególnym dla nas czasie, gdy biblioteka jest zamknięta, a kontakt z czytelnikami utrudniony, nadeszła do nas bardzo radosna wiadomość. Instytut Książki bowiem, po raz kolejny docenił Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, za jego profesjonalną pracę. W ramach całorocznego konkursu, moderatorka Małgorzata Chrzelest została nagrodzona za najlepszą recenzję książki w marcu.

czytaj dalej na temat: Znów sukces ! Instytut Książki kolejny raz nagrodził sandomierski DKK

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny