Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla dorosłych

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki


Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.

Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.

O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować:

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10

e-mail:  mbp.sandomierz@poczta.onet.pl

moderator: Małgorzata Chrzelest

 

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie  mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.


Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

AKTUALNOŚCI:

DKK- Czas pandemii!!!

Utworzono dnia 02.03.2021

Nastał trudny czas dla nas wszystkich. Wokół lęk, strach o zdrowie i niepewność jutra. Czy zagrozi również naszemu klubowi DKK? Uniemożliwi spotkania, a w konsekwencji grozi rozwiązaniem? Czy wręcz przeciwnie... Za wszelką cenę będziemy szukać ze sobą kontaktu. Wiele niewiadomych przed nami...

czytaj dalej na temat: DKK- Czas pandemii!!!

DKK- Wyjazd na Festiwal Tyrmanda

Utworzono dnia 15.10.2020

W słoneczne niedzielne popołudnie w niedzielę 13 września 2020 r. wyruszyłyśmy spod naszej biblioteki do Stalowej Woli, gdzie odbywał się Festiwal Tyrmanda. Chciałyśmy uczestniczyć w dwóch spotkania autorskich.
 

czytaj dalej na temat: DKK- Wyjazd na Festiwal Tyrmanda

DKK - Spotkanie z 8 września 2020 r.

Utworzono dnia 15.10.2020

I znów chęć spotkania przezwyciężyła wszelki strach! Nie zważając na statystyki zachorowań, zachowując rozsądek i zasady bezpieczeństwa spotkaliśmy się po raz kolejny. Tym razem w plenerze w sąsiedztwie wiekowych murów romańskiego kościoła św. Jakuba.
 

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 8 września 2020 r.

DKK - Recenzja "Czytanie w czasach zarazy"

Utworzono dnia 24.08.2020

Na naszym spotkaniu 25 lutego 2020 roku, żadna z nas – członkiń DKK, nie myślała o najbliższej przyszłości. Zaopatrzone w nową lekturę na marzec, a była nią powieść Arnona Grunberga: „Tirza”, myślałyśmy już o spotkaniu w marcu. Dramatyczna i okrutna rzeczywistość spłatała nam figla, który wcześniej nikomu na Świecie nie przyszedłby do głowy. Epidemia, która narodziła się w Chinach, wkrótce opanowała wszystkie kontynenty. Najpierw było wstrzymanie oddechu i nadzieja, że Covid- 19 nie dotrze do nas. Niestety… dotarł…. <<czytaj całość recenzji>>

czytaj dalej na temat: DKK - Recenzja "Czytanie w czasach zarazy"

DKK - Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

Utworzono dnia 21.07.2020

30 czerwca w 2020 r. odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne, które mieści się w Domu Długosza, gdzie w jego podziemiach otwarto wystawę „Nie samym chlebem...”. Została zorganizowana z okazji IV Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej. Jak podkreślała oprowadzająca nas po wystawie kustosz Urszula Stępień, chce nią zachęcić Sandomierzan do odwiedzenia Muzeum.
 

czytaj dalej na temat: DKK - Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

DKK - Spotkanie z 23 czerwca 2020 r.

Utworzono dnia 21.07.2020

Nie małe obawy towarzyszyły naszemu pierwszemu spotkaniu po przerwie spowodowanej pandemią… Ale przezwyciężyłyśmy strach i spotkałyśmy się w „Widnokręgu”, by tym samym zamanifestować swą miłość do literatury, a przede wszystkim do rozmów o niej. Przedmiotem dyskusji była zaległa lektura, zaplanowana na marzec, gdy wprowadzono obostrzenia dotyczące spotkań. To powieść holenderskiego pisarza Arnonna Grunberga „Tirza”. Studium rodziny i relacji międzyludzkich.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 23 czerwca 2020 r.

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny