DKK dla dorosłych

   

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki


Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.

Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.

O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować:

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10

e-mail:  mbp.sandomierz@poczta.onet.pl

moderator: Małgorzata Chrzelest

 

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie  mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.


Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

AKTUALNOŚCI:

DKK- Spotkanie z 26 maja 2023 r.

Utworzono dnia 31.05.2023

Książka Wojciecha Manna „Artysta. Opowieść o moim ojcu” była tematem majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. To ciepła opowieść o Kazimierzu Mannie (1910-1975), w której popularny dziennikarz radiowy i muzyczny wspomina ojca – grafika i malarza. Mało znanego, gdyż wiele prac uległo rozproszeniu i zapomnieniu.

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 26 maja 2023 r.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego - 20 maja 2023 r.

Utworzono dnia 31.05.2023

W sobotę 20 maja nasz klub DKK wraz z gronem przyjaciół odwiedził Kazimierz nad Wisłą. Spełniło się nasze marzenie by odwiedzić muzeum poświęcone pamięci Marii i Jerzego  Kuncewiczów – Dom Kuncewiczów. Znane także pod nazwą willi „Pod Wiewiórką”.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Kazimierza Dolnego - 20 maja 2023 r.

DKK- Spotkanie z 28 kwietnia 2023 r.

Utworzono dnia 15.05.2023

W życiu każdego z nas miały miejsce zdarzenia, które wykraczały poza utarty bieg rzeczy. Niezrozumiałe i niepokojące. Dały do myślenia i zaważyły na całym życiu...

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 28 kwietnia 2023 r.

DKK- Spotkanie z 24 marca 2023 r.

Utworzono dnia 30.03.2023

24 marca 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, którego bohaterką, tym razem, była Danuta Szaflarska – niezapomniana aktorka i wspaniała kobieta. Przeżyła 102 lata! Pozostawiła po sobie role, które wryły się w naszą pamięć i przejdą...

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 24 marca 2023 r.

DKK- Spotkanie z 24 lutego 2023 r.

Utworzono dnia 07.03.2023

Co jest takiego w opowieściach, że pragniemy ich słuchać i czytać? Poznawać i przyglądać się życiu innych... Tajemnica? Tych nie brakuje w najnowszej powieści Łukasza Orbitowskiego „Chodź ze mną”. Autor za sprawą przenosi nas do Gdyni drugiej połowy lat 50. za sprawą narratora, który chce rozwikłać zagadkę rodzinną. Dustin Barski po latach słucha matki i próbuje dociec kim był jego ojciec.

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 24 lutego 2023 r.

DKK- Spotkanie z 31 stycznia 2023 r.

Utworzono dnia 07.02.2023

Jesteśmy po kolejnym spotkaniu DKK i kolejnej lekturze, której tytuł wzbudził refleksję: „Samotny Jak Szwed?. O ludziach północy, którzy lubią bywać sami”. Czyżby samotność dotykała tylko Szwedów?. Joanna Tubylewicz i jej syn Daniel przemierzają Szwecję „w poszukiwaniu krajobrazów samotności”, w których i my się odnajdujemy.

 

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 31 stycznia 2023 r.

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny