DKK dla dorosłych
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki
Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.
Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.
O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.
Wszelkie zapytania prosimy kierować:
Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10
e-mail: mbp.sandomierz@poczta.onet.pl
moderator: Małgorzata Chrzelest
Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.
Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.
AKTUALNOŚCI:
DKK - Spotkanie z 29 listopada 2024 r.
100 lat temu, w listopadzie 1924 roku, ukazała się jedna z najsłynniejszych powieści literatury światowej – „Czarodziejska góra”. Napisana przez Thomasa Manna, niemieckiego prozaika i eseisty, laureata Literackiej Nagrody Nobla z roku 1929. Na naszym listopadowym spotkaniu DKK podjełyśmy wysiłek, by wspiąć się na „magiczną górę” i pokontemplować.
czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 29 listopada 2024 r.DKK - Spotkanie z 27 grudnia 2024 r.
Ostatnie dni każdego roku są niejednokrotnie czasem wielu podsumowań i refleksji. Czasem przemyśleń o tym co było, ale i o nadziejach na nowe. Nie mogło być inaczej podczas, ostatniego już w tym roku, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W świątecznych jeszcze nastrojach przybyłyśmy podzielić się najbardziej zapamiętanymi przez Nas przygodami z literaturą.
czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 27 grudnia 2024 r.DKK - Wspomnienie o Stanisławie Barańczaku
Wspomnienie p. Elżbiety Ukraińskiej o Stanisławie Barańczaku w dziesiątą rocznicę śmierci.
czytaj dalej na temat: DKK - Wspomnienie o Stanisławie BarańczakuDKK - Daria Domian laureatką w konkursie na recenzję miesiąca
Miło nam poinformować, że w ramach całorocznego konkursu na recenzję dla Klubowiczów skupionych w Dyskusyjnych Klubach Książki naszej klubowiczce Darii Domian przyznano nagrodę miesiąca września za recenzję książki „Pszczoły i grom w oddali” Riku Onda.
czytaj dalej na temat: DKK - Daria Domian laureatką w konkursie na recenzję miesiącaDKK - Spotkanie z 25 października 2024 r.
„Poniedziałek Ja. Wtorek Ja. Środa Ja. Czwartek Ja. Piątek…” Tak rozpoczyna się „Dziennik” Witolda Gombrowicza, którego fragmenty czytaliśmy podczas piątkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Rok Gombrowicza to doskonała okazja, by odkryć na nowo twórczość jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury polskiej i światowej.
czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 25 października 2024 r.DKK - Wycieczka do Wsoli i Radomia
Wpisując się w Obchody Roku Gombrowicza wyjechałyśmy do Radomia na XVI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Po drodze zwiedziłyśmy Muzeum pisarza we Wsoli. Mieści się w dawnej posiadłości brata Witolda Gombrowicza Jerzego i jego żony Aleksandry.
czytaj dalej na temat: DKK - Wycieczka do Wsoli i Radomia