DKK dla dorosłych

   

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki


Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.

Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.

O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować:

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10

e-mail:  mbp.sandomierz@poczta.onet.pl

moderator: Małgorzata Chrzelest

 

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie  mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.


Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

AKTUALNOŚCI:

DKK- Spotkanie z 24 maja 2024 r.

Utworzono dnia 28.06.2024

Duch poezji unosił się nad majowym spotkaniem DKK. Czytałyśmy wiersze z tomiku „Mondo cane” Jerzego Jarniewicza nagrodzonego Literacką  Nagrodą „Nike” (2022). Ten wybitny tłumacz literatury anglojęzycznej i krytyk literacki przeniósł nas w poetyckie rejony prozy życia, w której odbijają się niepokoje współczesnego świata.

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 24 maja 2024 r.

DKK- Spotkanie z 26 kwietnia 2024 r.

Utworzono dnia 24.05.2024

„Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak – najpoczytniejszej książki ostatnich miesięcy - była przedmiotem rozmów na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Autorka oddała głos tym, które zawsze były w cieniu. Kobietom polskiej wsi.

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 26 kwietnia 2024 r.

DKK - Wycieczka do Markowej i Rzeszowa

Utworzono dnia 23.05.2024

W niedzielę 21 kwietnia 2024 r. byłyśmy na wycieczce w Markowej i Rzeszowie. W Markowej zwiedziłyśmy Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów oraz Muzeum – Zagrodę Wsi Markowa.

czytaj dalej na temat: DKK - Wycieczka do Markowej i Rzeszowa

DKK- Spotkanie z 22 marca 2024 r.

Utworzono dnia 12.04.2024

Któż nie zna Ireny Kwiatkowskiej? Doskonałej aktorki zapamiętanej z ról filmowych, teatralnych czy kabaretowych. Muzy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 22 marca 2024 r.

DKK - Spotkanie z 23 lutego 2024 r.

Utworzono dnia 07.03.2024

Jesteśmy po kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Autor naszej ostatniej lektury Wojsław Brydak udowadnia, że na debiut literacki nigdy nie jest za późno.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z 23 lutego 2024 r.

DKK- Spotkanie z 26 stycznia 2024 r.

Utworzono dnia 07.02.2024

Na styczniowym spotkaniu przypomniałyśmy sobie postać i twórczość Marka Hłaski. 14 stycznia 2024 r. przypadła bowiem 90. rocznica jego urodzin, a rok 2024 jest decyzją Sejmu RP Rokiem Hłaski.

czytaj dalej na temat: DKK- Spotkanie z 26 stycznia 2024 r.

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny