Inne

AKTUALNOŚCI:

III Sandomierskie Dyktando „z jajem”

Utworzono dnia 24.04.2023

III Sandomierskie Dyktando „z jajem” już za nami. Ortograficzne zmagania przyciągnęły dziś do słonecznego Sandomierza ochotników z całej Polski. W dyktandzie wzięły udział 44 osoby, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci (10 - 15 lat) oraz młodzież powyżej 16. roku życia i dorośli.

czytaj dalej na temat: III Sandomierskie Dyktando „z jajem”

Kwartalne spotkania z poezją - Wisława Szymborska

Utworzono dnia 02.03.2023

1 marca 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu zainaugurowała cykl kwartalnych spotkań z poezją. Bohaterką pierwszego wieczoru była Wisława Szymborska - w 100. lecie urodzin noblistki.

czytaj dalej na temat: Kwartalne spotkania z poezją - Wisława Szymborska

Spotkanie z baśnią w SP nr 3 w Sandomierzu

Utworzono dnia 09.01.2023

4 stycznia 2023 r.  Filia nr 2 MBP przyjęła zaproszenie wychowawczyni i uczniów klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu. Tematem naszego spotkania była baśń Janiny Porazińskiej „O dwunastu miesiącach”.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z baśnią w SP nr 3 w Sandomierzu

Świąteczny Baner Przyjaźni

Utworzono dnia 22.12.2022

W środowe popołudnie (21 grudnia 2022 roku) wspólnie ze Świetlicą Środowiskową w Sandomierzu spędziliśmy kreatywnie czas animując grupę dzieci i młodzieży z Ostroga na Ukrainie, miasta partnerskiego Sandomierza. Naszymi gośćmi byli członkowie chóru dziecięco-młodzieżowego z tamtejszej szkoły artystycznej wraz z ich opiekunami.

czytaj dalej na temat: Świąteczny Baner Przyjaźni

Spotkanie słuchaczy UTW z poezją Józefa Skury

Utworzono dnia 28.11.2022

22 listopada 2022 roku, Sandomierski Uniwersytet Trzeciego Wieku uczestniczył w wyjątkowych zajęciach, które składały się z części merytorycznej i muzycznej.
Tym razem najstarsi studenci Sandomierza spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w sali konferencyjnej, gdzie wysłuchali prelekcji dr Danuty Paszkowskiej na temat drogi życiowej Józefa Skury, sandomierskiego nauczyciela i poety, która miała kolosalny wpływ na Jego twórczość.

czytaj dalej na temat: Spotkanie słuchaczy UTW z poezją Józefa Skury

Spotkanie SAS-u z gościem - dr Katarzyną Radziwiłko

Utworzono dnia 09.11.2022

W dniu 7.11.2022 r. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkała się na swoim comiesięcznym spotkaniu Sandomierska Akademia Seniorów. Gościem była Pani dr Katarzyna Radziwiłko - dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

czytaj dalej na temat: Spotkanie SAS-u z gościem - dr Katarzyną Radziwiłko

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny