Inne

AKTUALNOŚCI:

Spektakl poetycko-muzyczny "Jej portret"

Utworzono dnia 10.07.2024

W upalne wtorkowe popołudnie 9 lipca 2024 roku na terenie sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu licznie zebrana publiczność uczestniczyła w humorystycznym poetycko-muzycznym spektaklu pod tytułem „Jej portret”, w wykonaniu teatru „Bez metryki” działającym przy Tarnobrzeskim Domu Kultury.

czytaj dalej na temat: Spektakl poetycko-muzyczny "Jej portret"

Zakończenie warsztatów literackich dla dzieci

Utworzono dnia 07.06.2024

Uroczystym wręczeniem dyplomów zakończyły się w dniu 6 czerwca 2024 r. warsztaty recytacji i interpretacji tekstów literackich dla dzieci.

czytaj dalej na temat: Zakończenie warsztatów literackich dla dzieci

„Czesław Miłosz w krainie przekładu poetyckiego”

Utworzono dnia 07.06.2024

W środę, 5 czerwca 2024 r., nazajutrz po II kwartalnym spotkaniu z poezją Czesława Miłosza, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu odbyło się kolejne wydarzenie poświęcone twórczości i pracy polskiego noblisty. Tym razem spotkaniu towarzyszyło hasło „Czesław Miłosz w krainie przekładu poetyckiego”.

czytaj dalej na temat: „Czesław Miłosz w krainie przekładu poetyckiego”

Kwartalne Spotkania z Poezją - Czesław Miłosz

Utworzono dnia 06.06.2024

Czesław Miłosz to jeden z największych poetów polskich, laureat nagrody Nobla i wielu innych prestiżowych nagród literackich, tłumaczony na kilkanaście języków. Doktor honoris causa wielu uniwersytetów w USA i w Polsce, honorowy obywatel Litwy i miasta Krakowa.

czytaj dalej na temat: Kwartalne Spotkania z Poezją - Czesław Miłosz

Sandomierskie Plenerowe WieczoRymki 2024

Utworzono dnia 21.05.2024

Sandomierskie Plenerowe Wieczorymki  ponownie zagościły (18 V 2024 r.) w przestrzeni miasta! To projekt, który wygrał konkurs Sandomierskiego Centrum Kultury i Narodowego Centrum Kultury na inicjatywę kulturalną w Sandomierzu, a swoją premierę miał w październiku ubiegłego roku na dziedzińcu naszej Biblioteki.

czytaj dalej na temat: Sandomierskie Plenerowe WieczoRymki 2024

"Sandomierskie psie serca"

Utworzono dnia 26.04.2024

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To mądre, wierne, kochające, oddane właścicielowi zwierzę odgrywa od dawien dawna niezwykle istotną rolę w życiu ludzi. Trudno jest więc się dziwić, że wydarzenie "Sandomierskie psie serca", które miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu 25 kwietnia 2024 r. przyciągnęło wielu miłośników czworonogów, ale i sympatyków twórczości Andrzeja Sarwy.

czytaj dalej na temat: "Sandomierskie psie serca"

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny