SAS - spotkanie z Sabiną Młodożeniec

Utworzono dnia 04.04.2023


Każde spotkanie Sandomierskiej Akademii Seniorów jest niezwykle inspirującym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Takie właśnie było poniedziałkowe spotkanie (3 IV 2023 r.) z Sabiną Młodożeniec. Znana w Sandomierzu, wybitna nauczycielka języka polskiego i wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych, dała się poznać jako wrażliwa artystka i poetka.

Prowadzone przez dr Danutę Paszkowską wydarzenie, w którym uczestniczyli członkowie Zespołu Artystycznego Etiuda, seniorzy oraz reprezentująca sandomierski magistrat Sekretarz Aneta Przyłucka, było zaproszeniem do wejścia w świat widziany oczami naszego gościa. 

Pierwsza część spotkania przybrała formę rozmowy, z której wyłonił się obraz wybitnego pedagoga, nie tylko z misją przekazywania wiedzy, ale także z głębokim przekonaniem o wychowawczej roli zawodu nauczyciela. Druga część spotkania z kolei pokazała Sabinę Młodożeniec jako poetkę. Pasja pisania i tworzenia towarzyszyła jej od wczesnych lat młodości. Wrażliwość autorki mogliśmy odkryć w utworach odczytanych przez sama autorkę.


Ważną częścią życia Sabiny Młodożeniec jest działalność w Zespole Artystycznym Etiuda prowadzonym przez dr Danutę Paszkowską.  Utwory napisane w tym okresie, powstały pod wpływem ważnych dla całej grupy wydarzeń. Odczytali je, obecni na spotkaniu, członkowie Etiudy.

Wszystkie wiersze Sabiny Młodożeniec, jak podkreślała sama autorka, powstały z potrzeby szukania piękna, uczuć i doznań oraz chęci ich wyrażenia. Przebiegające w niezwykle miłej atmosferze spotkanie zakończyła wypowiedziana przez członków Etiudy przyświecająca im dewiza: „Niech maksyma Horacego carpe diem, będzie dla nas drogowskazem, by jak najczęściej cieszyć się z życia razem”.Czytaj dalej (galeria) >>>

 

 

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 224

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 111

W poprzednim miesiącu: 977

Wszystkich: 55976

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny