Sandomierskie Plenerowe WieczoRymki 2024

Utworzono dnia 21.05.2024

"Sandomierskie Plenerowe WieczoRymki" ponownie zagościły (18 V 2024 r.) w przestrzeni miasta! To projekt, który wygrał konkurs Sandomierskiego Centrum Kultury i Narodowego Centrum Kultury na inicjatywę kulturalną w Sandomierzu, a swoją premierę miał w październiku ubiegłego roku na dziedzińcu naszej Biblioteki.

Tym razem projekcja odbyła się w ogrodzie przy Domu Długosza podczas „Sandomierskiej Nocy Muzeów. Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Diecezjalne i Sandomierskie Centrum Kultury były współorganizatorami tego widowiska.

Uczestnicy usłyszeli wierszowaną wersję legend sandomierskich, ze specjalne stworzonymi ilustracjami i muzyką na żywo. Widowisko poprzedziły warsztaty muzyczne, podczas których mali uczestnicy mieli okazję współtworzyć muzykę do piosenki będącej hymnem WieczoRymek.

Uczestniczenie w wieczornych projekcjach legend sandomierskich, jak podkreśla pomysłodawczyni projektu Karolina Pawłowska, jest wyjątkowym, pełnym uroku doświadczeniem oraz dotknięciem historii i tradycji Sandomierza.

Zjawiskowa sceneria, gra świateł i niezwykła oprawa muzyczna sprawiły, że "Sandomierskie Plenerowe WieczoRymki były niezapomnianym wydarzeniem i niecodzienną formą promocji dziedzictwa królewskiego miasta.

Czytaj dalej (galeria) >>>

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 203

W poprzednim tygodniu: 249

W tym miesiącu: 678

W poprzednim miesiącu: 952

Wszystkich: 70095

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny