Spotkanie autorskie z Wiesławą Karczewską-Grabias

Utworzono dnia 16.05.2023

Z inicjatywy Klubu Miłośników Sandomierza oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu 12 maja 20232 r. odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławą Karczewską -Grabias, „naszą” pisarką, poetką, na stałe mieszkającą w Lublinie.
 

Z Sandomierzem łączą Ją silne więzy rodzinne, tu mieszkała, uczyła się , jest absolwentką sandomierskiej „Marmolady” i polonistyki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie,


W swojej twórczości wiele miejsca poświęca Sandomierzowi, niemal wszystkie książki, które wydała dotyczą naszego miasta , wspomnień z dzieciństwa, wspomnień o ludziach których znała.
 

Spotkanie było promocją najnowszej książki autorki pt. „Ulica Piszczele. Historie domów i ludzi z Sandomierzem w tle”. To pozycja w której wraca w swych wspomnieniach do Sandomierza i na ulicę Piszczele gdzie mieszkała , bawiła się, spotykała z przyjaciółmi.


Sala konferencyjna przepełniona była po brzegi. Swoją obecnością zaszczycił nas Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.
 

Autorka przedstawiając swoją książkę popierała się prezentacją, na której widzieliśmy stare zdjęcia, domy już nie istniejące, dokumenty, mapy oraz plany. Aby wszystko wiernie odtworzyć, Pani Wiesława spędziła wiele godzin w archiwach, parafiach, rozmawiała z ludźmi, zbierała pozwolenia, zaświadczenia od rodzin, o których pisała w swojej książce. Jak powiedziała, „...na przykładzie naszej ulicy można zaobserwować jak mimo wojen, wyłoniła się zbiorowość ludzi bliskich sobie. Podzielających te same wartości….” W swojej książce społeczność zamieszkującą ulice Piszczele oglądałam oczami dziecka...”


Wiersz o ulicy Piszczele autorstwa Ewy Bechyne-Henkiel przeczytała członkini Grupy Etiuda - Sabina Młodożeniec. Ta interpelacja była niespodzianką przygotowaną przez organizatorów spotkania dla Pani Wiesławy.
 

Rozmowom i pytaniom nie było końca. Każdy chciał coś powiedzieć od siebie, podziękować uściskać autorkę. Bo na sali sami znajomi.


Na miejscu można było zakupić książki pisarki, również te wydane wcześniej tj. „Wydobyte z niepamięci”, „Powroty do Sandomierza” „Palec opatrzności”, „ Czas spełnionych marzeń”, „Dożywocie plus rok..Byłam nauczycielką” i uzyskać autograf.

 

Czytaj dalej (galeria) >>>

 

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 227

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 114

W poprzednim miesiącu: 977

Wszystkich: 55979

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny