Spotkanie autorskie z Anną Ziobro

Utworzono dnia 15.05.2023

W czwartkowy wieczór 11 maja 2023 r. gościliśmy w naszej sandomierskiej książnicy Annę Ziobro, pochodzącą z Rzeszowa pisarkę, tłumaczkę, korektorkę. Do Sandomierza przyjechała z mężem i córeczką Martyną, która również zadawała pytania i włączała się w dyskusję.


Pani Ania jest autorką siedmiu już książek, wydanych w ciągu 2 lat , są to powieści obyczajowe w których dominują trudne tematy, prosto z życia wzięte, skomplikowane, pogmatwane przez los. Na uwagę zasługują „Moje życie przed tobą”; „Za ścianą ciszy”; Tysiąc kawałków”; Okruchy samotności; „Brakujący obrazek” i najnowsza „Słoik z marzeniami”.


Na naszą prośbę Autorka przeczytała fragment powieści „Nie pozwól mi odejść”, wydaje nam się, że ta pozycja przypadła Pani Ani głęboko do serca, bo zdradziła, że będzie kolejna część tej opowieści.


Nie wyobraża sobie życia bez laptopa, książek, czyta książki min. Katarzyny Gacek i Sylwii Markiewicz. Najlepszym miejscem na odpoczynek są dla Niej góry, tam też szuka inspiracji do nowych książek, uwielbia rozmawiać z ludźmi i stąd tez czerpie tematy do tworzenia.


Dowiedzieliśmy się, że pisze również wiersze. Ma ich setki w swoim dorobku. Także w tym przypadku poprosiliśmy o przeczytanie kilku, jeden z nich zapadł nam w serce , to wiersz o kobiecie. Wszyscy uczestnicy spotkania prosili, aby wiersze te zostały wydane w postaci tomiku. Mamy nadzieję, że prośba ta zostanie spełniona.


Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze. Było wiele ciekawych pytań i spostrzeżeń. Pani Ania na koniec spotkania podpisywała swoje książki, które można było zakupić na miejscu i uzyskać dedykację z piękną pieczęcią.


W nawiązaniu do książki „Słoik z marzeniami” Pani Ania otrzymała od nas na pamiątkę słoik z kwiatami, mamy nadzieję, że będzie przypominał o naszym spotkaniu i spełni marzenia te małe i te duże.

 

Czytaj dalej (galeria) >>>

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 224

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 111

W poprzednim miesiącu: 977

Wszystkich: 55976

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny