50-lecie Filii nr 2

Jubileusz Filii nr 2 - 10.11.2015 r.

10 listopada 2015 roku Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza w Sandomierzu obchodziła jubileusz 50. lecia działalności. Uroczystość zaszczycili włodarze miasta Sandomierz, dyrektorzy instytucji kultury i oświaty współpracujące z jubilatką, pierwsi bibliotekarze, najwierniejsi czytelnicy oraz darczyńcy.

Zaproszonych gości powitała Barbara Rożek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. Z długoletnią działalnością biblioteki od czasów Huty Szkła Okiennego „Sandomierz” zapoznała gości Elżbieta Ukraińska, kierownik Filii nr 2. Wystąpienie dopełnił pokaz multimedialny. Wszystkim, którzy szczególnie zaangażowali się w życie biblioteki wręczono podziękowania. Słowa podziękowania oraz życzenia dalszych lat prężnej działalności popłynęły dla jubilatki od Burmistrza Marka Bronkowskiego, Małgorzaty Grodzickiej reprezentującą Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach, Andrzeja Bolewskiego wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Andrzeja Cebuli, prezesa Stowarzyszenia „Strefa Sandomierska”, Grażyny Łebek, dyrektora sandomierskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i innych sympatyków biblioteki. Klamrą spinającą tę szczególną uroczystość była część artystyczna złożona z montażu muzyczno - recytatorskiego w wykonaniu dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego przy filii, tańce historyczne przygotowane przez młodzież z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej będącą wychowankami Klubu Kubusia Puchatka, oraz minirecital piosenek Hanki Ordonówny i Edith Piaf w wykonaniu Anny Przybysz. Uczestnicy uroczystości z zainteresowaniem oglądali wystawę dokumentującą półwieczną działalność filii nr 2.

Uroczystość jubileuszu odbyła się w pomieszczeniach Centrum Kultury MOSiR w Sandomierzu, ul. Portowa 24 oraz dzięki życzliwości i aktywnej pomocy pracowników Centrum, za co serdecznie dziękujemy.

Utworzono dnia 03.12.2015, 13:26

Wyszukaj w katalogu on-line

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.