DKK dla dorosłych

   

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki


Dyskusyjny Klub Książki jest propozycją dla wszystkich miłośników książki i zaproszeniem do rozmów o literaturze. Jest miejscem gdzie wszyscy, którzy piszą "do szuflady" mogą zaprezentować swoją twórczość. Jednym z zadań DKK jest poszukiwanie śladów znanych pisarzy i poetów w regionie sandomierskim.

Spotykamy się ze znanymi twórcami literackimi. W swoim klubie gościliśmy Jacka Dehnela, Marka Krajewskiego, Kazimierza Orłosia, Tomka Tryznę, Magdalenę Zawadzką, Marię Czubaszek, Grzegorza Kociubę i Rafała Podrazę.

O charakterze oraz programie DKK decydują członkowie klubu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować:

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, ul. Parkowa 1, tel. 015 832 24 10

e-mail:  mbp.sandomierz@poczta.onet.pl

moderator: Małgorzata Chrzelest

 

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki “Tu Czytamy!”, objętego patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie  mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki realizuje również projekt “Autor na Żądanie”, który daje klubowiczom z całej Polski możliwość spotkania z autorami czy krytykami literackimi.


Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

AKTUALNOŚCI:

DKK - Spotkanie nadzwyczajne

Utworzono dnia 15.11.2019

Spotkanie nadzwyczjne, poświęcone przyznaniu Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie nadzwyczajne

DKK - Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

Utworzono dnia 15.11.2019

7 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej bibliotece znakomitą reportażystkę MagdalenęGrzebałkowską. To wyróżnienie dla Dyskusyjnego Klubu Książki, który po raz kolejny został wybrany najlepszym klubem w województwie świętokrzyskim. Spotkanie mogło dojść do skutku dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Instytutu Książki i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.
 

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

DKK z 24 września 2019 r.

Utworzono dnia 22.10.2019

Po krainie jamników i jamnikolubów oprowadza nas Agata Tuszyńska w swojej książce „Jamnikarium”. Sama ich miłośniczka i właścicielka Loni. Która o Swojej Pani myśli: „Moja. Ale mogę też Moja Duża”. Poznajemy ich pochodzenie, usposobienie i wpływ na Dużych. A ci określają je: Niskopodłogowiec, Jego Długość, Parówczak, Przegubowe szczęście.

czytaj dalej na temat: DKK z 24 września 2019 r.

Nagroda dla DKK

Utworzono dnia 07.10.2019

Miło nam poinformować, że sandomierski Dyskusyjny Klub Książki został wybrany najlepszym klubem w 2018 r., w województwie świętokrzyskim. W siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach 27 września 2019 r., uroczystego ogłoszenia wyników dokonała koordynator świętokrzyskich klubów DKK - Anna Godowska. Główną nagrodę (aparat fotograficzny) na ręce moderatorki sandomierskiego DKK - Małgorzaty Chrzelest, wręczył dyrektor WBP - Andrzej Dąbrowski.

czytaj dalej na temat: Nagroda dla DKK

DKK - Spotkanie z Joanną Bator

Utworzono dnia 20.09.2019

We wrześniowe popołudnie 17 września 2019 r.  gościłyśmy w naszej bibliotece Joannę Bator. Autorka przybyła na spotkanie zorganizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki finansowanego przez Instytut Książki przy współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Pisarka, felietonistka, antropolożka kultury, doktor filozofii, były pracownik akademicki. Znana głównie ze swojej najpopularniejszej książki „Ciemno prawie noc” nagrodzonej Literacką Nagrodą Nike w 2013 r. mającej w tym roku swą premierę filmową.

czytaj dalej na temat: DKK - Spotkanie z Joanną Bator

DKK z 27 sierpnia 2019 r.

Utworzono dnia 20.09.2019

I znów byłyśmy w gościnnych progach „Widnokręgu”. Zacieniony taras na tyłach lokalu, z dala od gwaru Starówki, z Bramą Opatowską u boku choć na chwilę pozwalał odetchnąć od skwaru. A i sierpniowa lektura zbliżyła nas do natury. „Historia pszczół” Maji Lundy uzmysławia jak niewiele nas dzieli od ich świata.

czytaj dalej na temat: DKK z 27 sierpnia 2019 r.

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny