Sandomierska Akademia Seniorów

AKTUALNOŚCI:

SAS - spotkanie z Karolem Burym

Utworzono dnia 09.04.2024

Człowiek wielu talentów i wielu pasji, zaangażowany społecznie strażnik dziedzictwa historycznego Ziemi Sandomierskiej- tak pokrótce można opisać kasztelana Karola Burego, który 8 IV 2024 r. był gościem Sandomierskiej Akademii Seniorów.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z Karolem Burym

SAS - spotkanie z Sabiną Młodożeniec

Utworzono dnia 04.04.2023

Każde spotkanie Sandomierskiej Akademii Seniorów jest niezwykle inspirującym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Takie właśnie było poniedziałkowe spotkanie (3 IV 2023 r.) z Sabiną Młodożeniec. Znana w Sandomierzu, wybitna nauczycielka języka polskiego i wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych, dała się poznać jako wrażliwa artystka i poetka.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z Sabiną Młodożeniec

SAS - spotkanie z 6 marca 2023

Utworzono dnia 07.03.2023

Motyw miasta w malarstwie europejskim pojawiał się już od starożytności. Jednak dopiero XVIII wiek przyniósł prawdziwy rozkwit gatunku malarskiego przedstawiającego miasto, czyli weduty.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z 6 marca 2023

SAS - spotkanie z Grażyną Stasiak

Utworzono dnia 07.06.2023

W dniu 6.02.2023 r. (poniedziałek) Sandomierska Akademia Seniora gościła Panią Grażynę Stasiak. Na podstawie dokumentów, materiałów źródłowych i opracowań książkowych przedstawiła nam w fascynujący sposób "Losy polskich lotników na zachodzie Europy w czasie II wojny światowej w oparciu o dokumenty i przebieg służby wojskowej lotnika dywizjonu 308 st. sierżanta Jana Makowskiego".
 

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z Grażyną Stasiak

SAS - spotkanie z Grażyną Milarską

Utworzono dnia 16.01.2023

Nieco zapomniany, a bardzo stary i piękny, zwyczaj kolędowania był przedmiotem opowieści Grażyny Milarskiej, która w poniedziałkowe popołudnie (9 stycznia 2023 r.) spotkała się z uczestnikami Sandomierskiej Akademii Seniorów.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z Grażyną Milarską

SAS - spotkanie z dr Piotrem Sławińskim

Utworzono dnia 07.12.2022

Czy praca genealoga może przypominać rozwiązywanie zagadek detektywistycznych? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym uczestnicy poniedziałkowego spotkania Sandomierskiej Akademii Seniorów, którego gościem był dr Piotr Sławiński z Archiwum Państwowego w Sandomierzu.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z dr Piotrem Sławińskim

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny