Sandomierska Akademia Seniorów

AKTUALNOŚCI:

SAS - spotkanie z Sabiną Młodożeniec

Utworzono dnia 04.04.2023

Każde spotkanie Sandomierskiej Akademii Seniorów jest niezwykle inspirującym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Takie właśnie było poniedziałkowe spotkanie (3 IV 2023 r.) z Sabiną Młodożeniec. Znana w Sandomierzu, wybitna nauczycielka języka polskiego i wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych, dała się poznać jako wrażliwa artystka i poetka.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z Sabiną Młodożeniec

SAS - spotkanie z 6 marca 2023

Utworzono dnia 07.03.2023

Motyw miasta w malarstwie europejskim pojawiał się już od starożytności. Jednak dopiero XVIII wiek przyniósł prawdziwy rozkwit gatunku malarskiego przedstawiającego miasto, czyli weduty.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z 6 marca 2023

SAS - spotkanie z Grażyną Milarską

Utworzono dnia 16.01.2023

Nieco zapomniany, a bardzo stary i piękny, zwyczaj kolędowania był przedmiotem opowieści Grażyny Milarskiej, która w poniedziałkowe popołudnie (9 stycznia 2023 r.) spotkała się z uczestnikami Sandomierskiej Akademii Seniorów.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z Grażyną Milarską

SAS - spotkanie z dr Piotrem Sławińskim

Utworzono dnia 07.12.2022

Czy praca genealoga może przypominać rozwiązywanie zagadek detektywistycznych? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym uczestnicy poniedziałkowego spotkania Sandomierskiej Akademii Seniorów, którego gościem był dr Piotr Sławiński z Archiwum Państwowego w Sandomierzu.

czytaj dalej na temat: SAS - spotkanie z dr Piotrem Sławińskim

SAS - wycieczka do MHMT

Utworzono dnia 17.10.2022

W dniu 12.10.2022 r. Sandomierska Akademia Seniorów zorganizowała wycieczkę do Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu - dawnej rezydencji hr.Tarnowskich, który jest dziś siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

czytaj dalej na temat: SAS - wycieczka do MHMT

Dzień Seniora w Nowym Kamieniu - 2 X 2022 r.

Utworzono dnia 05.10.2022

Dnia 2 października 2022 r w Nowym Kamieniu odbył się Dzień Seniora. Pracownicy Biblioteki zostali zaproszeni do włączenia się w obchody poprzez przygotowanie recytacji “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

czytaj dalej na temat: Dzień Seniora w Nowym Kamieniu - 2 X 2022 r.

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny