IV Sandomierskie "Dyktando z jajem"

Utworzono dnia 18.03.2024

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w niedzielę 17 marca 2024 roku na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu odbyło się IV Sandomierskie „Dyktando z jajem”. Do udziału w nim zgłosiło się 35 uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych znacząca ich część pochodziła z różnych miast Polski, w tym z Krakowa, Łodzi, Warszawy, Pruszkowa i oczywiście z Sandomierza oraz innych, okolicznych miejscowości.

Tekst dyktanda dla grupy młodzieżowej opracowała kadra Miejskiej Biblioteki Publicznej i podyktowała go Aleksandra Pawłowska – Mazur z sandomierskiej książnicy.

Podobnie jak w latach ubiegłych tekst dla grupy wiekowej od 16 roku życia i dorosłych opracowała i podyktowała dr Danuta Paszkowska. Po napisaniu swoich dyktand, a przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy otrzymali vouchery uprawniające do bezpłatnego zwiedzania Bramy Opatowskiej ufundowane przez Sandomierskie Centrum Kultury.

Ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców odbyło się o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Parkowej 1 z udziałem Marcina Marca – burmistrza Sandomierza i honorowego patrona tego ortograficznego wyzwania.

Zwycięzcami w kategorii młodzieżowej zostali:
I miejsce - Zofia Ratajczyk,
II miejsce – Michał Sławiński,
III miejsce – ex aequo Wiktoria Twardzik i Adam Józefczak.

Zwycięzcami w kategorii od 16 roku życia zostali:
I miejsce – Agnieszka Buczkowska,
II miejsce – Tomasz Malarz,
III miejsce – Magdalena Oczek

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Jesteśmy pod wrażeniem znajomości  polskiej ortografii, szczególnie wobec osób, które zajęły czołowe miejsca w obydwu kategoriach.  

IV Sandomierskie  „Dyktando z jajem” zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu we współpracy z Urzędem Miejskim w Sandomierzu i z Sandomierskim Centrum Kultury.  

Publikujemy dla Państwa teksty obydwu dyktand: >>
dla dzieci i młodzieży do lat 16 <<  i >> dla młodzieży i dorosłych << . Może zmierzycie się z tymi tekstami w domowym zaciszu? Polecamy…

Czytaj dalej (galeria) >>>

 

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 203

W poprzednim tygodniu: 249

W tym miesiącu: 678

W poprzednim miesiącu: 952

Wszystkich: 70095

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny