Spotkanie autorskie z Maciejem Płazą

Utworzono dnia 06.04.2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu w środowy wieczór, 5 kwietnia 2023 roku, gościła na spotkaniu autorskim wybitnego prozaika i tłumacza literatury anglojęzycznej – Macieja Płazę. Pisarz od lat mieszkający w Poznaniu nie zapomina o rodzinnym mieście.
 

Przyjął nasze zaproszenie by opowiedzieć o swojej twórczości. To już drugie spotkanie z udziałem Pana Macieja w naszej Bibliotece. Pierwsze miało miejsce, w 2018 roku, tuż po otrzymaniu jako pierwszy Polak - Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za powieść “Robinson w Bolechowie”. Każda z jego powieści została doceniona i wyróżniona. Debiutancka “Skoruń” (2016) prestiżową Nagrodą Fundacji im. Kościelskich i Nagrodą Literacką Gdynia oraz nominacją do Nagrody Literackiej “Nike”. Ostatnia “Golem” (2022) nominacją do Nagrody Literackiej “Nike” i Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. A to i tak nie wszystkie do których był nominowany. Obecnie pracuje nad kolejną swoją powieścią, której fabuła jest osadzona w rodzinnym Sandomierzu.

Licznie przybyła na to spotkanie publiczność z wielką uwagą przysłuchiwała się rozmowie prowadzonej przez Małgorzatę Chrzelest, która wpierw zapytała o początki twórczości literackiej autora i jego tłumaczeń, a następnie moderowała dyskusję w kierunku powstającej najnowszej powieści osadzonej historycznie w Sandomierzu. Niespodzianką dla wszystkich przybyłych było odczytanie przez Pana Macieja w zajmujący sposób fragmentów tej, jeszcze nie ukończonej książki, co jak sam autor stwierdził było przedpremierową prezentacją powstającego dzieła.


Sandomierski samorząd na spotkaniu reprezentował Pan Janusz Stasiak – zastępca Burmistrza Sandomierza, który w podziękowaniu za spotkanie wręczył autorowi na zakończenie zestaw książek poświęcony Sandomierzowi. Spotkanie zakończyło się wieloma dedykacjami od Pana Macieja dla wszystkich zainteresowanych i uzasadnioną nadzieją, że kolejne publikacje wywodzącego się z Sandomierza autora będą równie zajmujące i wartościowe.

Wszyscy uczestnicy spotkania niewątpliwie z niecierpliwością będą oczekiwać na wydanie kolejnej powieści, zaś Ci którzy jeszcze nie mieli okazji przeczytać dotychczasowych książek Pana Macieja z pewnością zostali tym spotkaniem do tego zachęceni.

Czytaj dalej (galeria) >>>

 

Wyszukaj w katalogu on-line

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 226

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 113

W poprzednim miesiącu: 977

Wszystkich: 55978

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny